X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد

یورو و دلار paypal

magezin - هری پاتر

magezin - هری پاتر

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 3
» بازديد ديروز : 0
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 3
» بازديد سال : 23
» بازديد کل : 90
» اعضا : 0
» مطالب : 7

هری پاتر


تاریخ انتشار پست : 1396/6/13 بازدید : 6

هری پاتر مجموعه ای از رمان های فانتزی نوشته شده توسط نویسنده بریتانیایی J. K. Rowling است. رمانها زندگی یک جادوگر جوان، هری پاتر و دوستانش هرمیون گرنجر و رون ویزلی را تشکیل می دهند که همه آنها دانشجویان دانشکده جادوگری و جادوگری هاگوارتز هستند. نکته اصلی داستان این است که مبارزه هری در برابر لرد ولدمورت، جادوگری تاریک که قصد تبدیل شدن به جاودانگی را دارد، سرنگونی حاکم جادوگر که به عنوان وزارت سحر و جادو شناخته می شود، را سرنگون می کند و تمام جادوگران و مردگان را محکوم می کند، یک مرجع که به معنی افراد غیر جادویی است.


از زمان انتشار اولین رمان، هری پاتر و سنگ فیلسوف در تاریخ 26 ژوئن 1997، این کتاب ها محبوبیت فراوان، تحسین و موفقیت تجاری در سراسر جهان را به دست آورده اند. آنها مخاطبان بالغ و خوانندگان جوان را جذب کرده و اغلب به عنوان پایه های ادبیات بزرگسالان مدرن مطرح می شوند.  این سری همچنین سهمی از انتقادات خود را از جمله نگرانی در مورد تنوع به طور فزاینده ای تیره به عنوان سری پیشرفت، و همچنین خشونت اغلب خشن و گرافیکی که آن را نشان می دهد. از ماه مه سال 2013، این کتاب بیش از 500 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است، و آنها را به عنوان کتاب فروشی ترین کتاب در تاریخ به فروش می رساند و به هفتاد و سه زبان ترجمه شده است.  چهار کتاب آخر به طور پیوسته سوابق را به عنوان سریع ترین کتاب های فروش در تاریخ ثبت کرده اند، و قسط نهایی آن در حدود 2400 بار در ایالات متحده در حدود 24 ساعت منتشر شده است.


این سریال در ابتدا توسط دو ناشر بزرگ، Bloomsbury در انگلستان و Scholastic Press در ایالات متحده به زبان انگلیسی منتشر شد. بازی، هری پاتر و کودک لعنتی، بر اساس یک داستان مشترک نوشته روولینگ، در لندن در 30 ژوئیه 2016 در تئاتر قصر عرضه شد و اسکریپت آن توسط Little، Brown منتشر شد. هفت کتاب اصلی به یک سری فیلم های هشت قسمت توسط Warner Bros. Pictures اقتباس شده است، که به عنوان دومین سری فیلم های بزرگ در تمام اوایل از اوت 2015 تبدیل شده است. در سال 2016، ارزش کل هری پاتر، برآورد شد در 25 میلیارد دلار،  هری پاتر را یکی از رایج ترین رسانه های رسانه ای در تمام دوران ساخت.

هری پاتر، مجموعه ای از ژانرهای بسیاری از جمله فانتزی، درام، در حال آمدن از سن و داستان مدرسه بریتانیا (که شامل عناصر رمز و راز، هیجان، ماجراجویی، وحشت و عاشقانه) است. جهان هری پاتر، موضوعات متعددی را مورد بررسی قرار می دهد و شامل بسیاری از معانی فرهنگی و مراجع  با توجه به روولینگ، موضوع اصلی مرگ است.  سایر موضوعات عمده در سری شامل تعصب، فساد و جنون است. 


موفقیت کتابها و فیلم ها حاکی از آن است که حق رای دادن هری پاتر همچنان با کارهای مشتق شده متعدد، یک نمایشگاه مسافرتی که در سال 2009 در شیکاگو پخش شد، یک تور استودیویی در لندن که در سال 2012 افتتاح شد، یک پلت فرم دیجیتال که توسط J.K. رولینگ این سریال را با اطلاعات و بینش جدید و پتنتالوگ از فیلمهای اسپین آف در ماه نوامبر 2016 در میان بسیاری از پیشرفت های دیگر به روز می کند. اخیرا، جاذبه های مضمون، به طور کلی به عنوان جهان جادوگر هری پاتر شناخته شده است، در چند پارک تفریحی جهانی پارک ها و استراحتگاه ها در سراسر جهان ساخته شده است.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد